Gorenje BOP647A35XG Iebūvējamā cepeškrāsns - pirolīzes Lietotāja rokasgrāmata

Add to my manuals
56 Pages

advertisement

Gorenje BOP647A35XG Iebūvējamā cepeškrāsns - pirolīzes Lietotāja rokasgrāmata | Manualzz

LV

DETALIZĒTI NORĀDĪJUMI PAR ELEKTRISKĀS PIROLĪTISKĀS CEPEŠKRĀSNS LIETOŠANU

Pateicamies

par uzticēšanos un mūsu ražotās ierīces iegādi Šī detalizēto norādījumu rokasgrāmata sniegta, lai atvieglotu produkta lietošanu. Pēc norādījumiem varēsiet apgūt ierīces lietojumu iespējami drīzākajā laikā.

Pārliecinieties, vai saņemtā ierīce nav bojāta. Ja konstatējat kādu transportēšanas laikā radušos bojājumu, lūdzu, sazinieties ar pārdevēju, no kura ierīci iegādājāties, vai ar reģionālo noliktavu, no kuras ierīce tika piegādāta. Tālruņa numurs ir norādīts rēķinā vai pavadzīmē.

Norādījumi par uzstādīšanu un savienojuma izveidi ir sniegti atsevišķā dokumentā.

Norādījumi par lietošanu ir pieejami arī mūsu tīmekļa vietnē: www.gorenje.com / < http://www.

gorenje.com /> Svarīga informācija Padoms, piezīme

SATURS

IEVADS IERĪCES SAGATAVOŠANA PIRMAJAI LIETOŠANAI GATAVOŠANAS DARBĪBAS 15 2. Darbība: GATAVOŠANAS SISTĒMAS IZVĒLE 18 4. Darbība: PAPILDU FUNKCIJU IZVĒLE 23 6. Darbība: CEPEŠKRĀSNS IZSLĒGŠANA TABULAS 43 Automātiska cepeškrāsns tīrīšana - pirolīze 46 Katalītisko ieliktņu ievietošana 48 Cepeškrāsns durtiņu stikla paneļa izņemšana un ievietošana APKOPE UN TĪRĪŠANA TRAUCĒJUMME KLĒŠANA 3

SVARĪGI NORĀDĪJUMI PAR DROŠĪBU

RŪPĪGI IZLASIET NORĀDĪJUMUS UN SAGLABĀJIET TURPMĀKĀM UZZIŅĀM.

Šo ierīci var lietot bērni no 8 gadu vecuma un personas ar samazinātām fiziskajām, sensorajām vai garīgajām spējām vai bez pieredzes un zināšanām, ja viņu rīkošanās tiek uzraudzīta vai viņi saņēmuši apmācību par drošu ierīces lietošanu un apzinās ar to saistītos riskus. Bērni nedrīkst spēlēties ar ierīci. Bērni nedrīkst tīrīt ierīci un veikt tās apkopi bez uzraudzības.

BRĪDINĀJUMS: lietošanas laikā ierīce un tās aizsniedzamās daļas sakarst. Jāievēro piesardzība, lai neskartu sildelementus. Par 8 gadiem jaunāki bērni nedrīkst atrasties ierīces tuvumā, ja vien viņi netiek pastāvīgi uzraudzīti.

BRĪDINĀJUMS: aizsniedzamās daļas lietošanas laikā var sakarst. Mazi bērni nedrīkst atrasties ierīces tuvumā. Lietošanas laikā ierīce sakarst. Jāievēro piesardzība, lai neskartu sildelementus cepeškrāsns iekšpusē.

Lietojiet tikai tādu temperatūras zondi, kāda ieteikta lietošanaišajā cepeškrāsnī.

BRĪDINĀJUMS: pirms spuldzes maiņas ierīce noteikti jāizslēdz, lai nepieļautu elektriskā trieciena iespēju.

Cepeškrāsns durtiņu stikla/gatavošanas virsmas eņģoto pārsegu stikla tīrīšanā nelietojiet agresīvus abrazīvos tīrīšanas līdzekļus vai asus metāla skrāpjus, jo tie var 4

saskrāpēt virsmu, kā rezultātā stikls var saplīst.

Nelietojiet ierīces tīrīšanā tvaika ierīces vai augstspiediena ierīces, jo tās var būt elektriskā trieciena cēlonis.

Atvienošanas līdzekļi jāierīko stacionārajā elektroinstalācijā atbilstoši elektroinstalācijas noteikumiem.

Ja barošanas kabelis ir bojāts, tas jānomaina ražotājam, tā servisa pārstāvim vai līdzīgi kvalificētām personām, lai nepieļautu bīstamību (tikai to ierīču gadījumā, kuras piegādā ar savienojuma kabeli).

Ierīci nedrīkst uzstādīt aiz dekoratīvām durtiņām, lai attiecīgi nepieļautu tās pārkaršanu.

Šī ierīce ir paredzēta sadzīves lietojumam. Nelietojiet to nekādā citā nolūkā, piemēram, telpu apsildei, mājdzīvnieku vai citu dzīvnieku, papīra, audumu, augu u. tml. žāvēšanai, jo tas var kļūt par fiziskas traumas vai ugunsgrēka riska cēloni.

Lietošanas laikā cepeškrāsns durtiņas ļoti sakarst. Trešais stikls ir uzstādīts papildu aizsardzības nolūkā, mazinot ārējās virsmas temperatūru (tikai dažos modeļos).

Elektrotīklam ierīci drīkst pievienot Nemākulīga apiešanās ar ierīci vai tikai kvalificēts servisa tehniķis vai speciālists. neprofesionāls remonts var radīt smagas fiziskas traumas risku vai sabojāt ierīci.

Pārmērīga slodze var sabojāt cepeškrāsns durtiņu eņģes. Nelieciet smagas pannas uz atvērtām cepeškrāsns durtiņām un, tīrot cepeškrāsns dobumu, neatbalstieties uz atvērtajām cepeškrāsns durtiņām. Nekad nestāviet uz atvērtām cepeškrāsns durtiņām un neļaujiet bērniem uz tām sēdēt.

Ja šīs ierīces tuvumā esošo citu ierīču barošanas kabeļi tiek iespiesti cepeškrāsns durtiņās, tie var tikt sabojāti, kas savukārt var būt īsslēguma cēlonis. Tādēļ citu ierīču barošanas kabeļi ir jātur drošā atstatumā.

Ierīce var droši ekspluatēt gan ar paplāšu vadotnēm, gan bez tām.

Neizklājiet cepeškrāsns sieniņas ar alumīnija foliju un nelieciet cepamās plātis vai citus ēdienu gatavošanas traukus uz cepeškrāsns pamatnes. Alumīnija folija kavēs gaisa cirkulāciju cepeškrāsnī, kavēs ēdiena gatavošanas procesu un sabojās emaljas pārklājumu.

Nodrošiniet, lai ventilācijas atveres nekad nekādā veidā netiktu pārsegtas vai aizsprostotas.

5

Drošs cepeškrāsns lietojums pirolītiskās tīrīšanas laikā

Pirms automātiskās tīrīšanas iedarbināšanas no cepeškrāsns jāizņem visi piederumi: režģis, grozāmā iesma komplekts, visas cepamplātis, gaļas zonde, stiepļu un teleskopiskās vadotnes un trauki, kas nav cepeškrāsns piederumu sastāvdaļa.

Pirms tīrīšanas procesa no cepeškrāsns dobuma jāiztīra visi pārtikas pārpalikumi un jāizvāc visas izņemamās detaļas. Automātiskā tīrīšanas procesa laikā cepeškrāsns ārpuse ļoti sakarst. Apdegumu risks! Turiet bērnus atstatu no cepeškrāsns.

Pirms automātiskā tīrīšanas procesa iedarbināšanas rūpīgi izlasiet un ievērojiet nodaļā „Tīrīšana un apkope” sniegtos norādījumus; šajā nodaļā ir aprakstīts drošs šīs funkcijas lietojums.

Nelieciet neko tieši uz cepeškrāsns dobuma pamatnes.

Ja pirolītiskā tīrīšanas procesa laikā notiek traucējumi elektroapgādē, programma pēc divām minūtēm tiek pārtraukta, un cepeškrāsns durtiņas paliek bloķētas. Durtiņas tiks atbloķētas aptuveni 30 minūtes pēc elektroapgādes atjaunošanās, neatkarīgi no tā, vai pa šo laiku ierīce ir atdzisusi.

6 Automātiskā pirolītiskā tīrīšanas procesa laikā pārtikas produktu daļiņas, tauki un cepešu sula var uzliesmot.

Automātiskā tīrīšanas procesa laikā neskariet nevienu ierīces metāla daļu!

Ugunsgrēka risks! Katru reizi pirms automātiskā tīrīšanas procesa iztīriet no cepeškrāsns lielākas ēdienu paliekas un citus netīrumus.

Nemēģiniet atvērt cepeškrāsns durtiņas, kamēr notiek automātiskais pirolītiskais tīrīšanas process.

Pirolītiskā tīrīšana tiek veikta ļoti augstā temperatūrā, kas var izraisīt izgarojumu un dūmu izdalīšanos no ēdienu atliekām. Iesakām pirolītiskās tīrīšanas procesa laikā virtuvē nodrošināt pilnīgu ventilāciju. Mazi dzīvnieki un mājdzīvnieki ir ļoti jutīgi pret izgarojumiem, kas izdalās cepeškrāsns pirolītiskās tīrīšanas laikā. Iesakām nepieļaut viņu uzturēšanos virtuvē pirolītiskās tīrīšanas laikā un pēc tīrīšanas procesa rūpīgi izvēdināt virtuvi.

Nodrošiniet, lai durtiņu bloķētāja atvērumā neiekļūtu nekādi netīrumi, kas varētu kavēt cepeškrāsns durtiņu automātisko bloķēšanu automātiskās tīrīšanas procedūras laikā.

Automātiskās tīrīšanas rezultātā cepeškrāsns dobums un cepeškrāsns aprīkojums, kas tīrīts šādā veidā, var mainīt krāsu un zaudēt nedaudz spīduma.

PIRMS CEPEŠKRĀSNS PIEVIENOŠANAS:

Pirms ierīces pievienošanas rūpīgi izlasiet norādījumus par lietošanu. Garantija neattiecas uz remonta vai garantijas prasībām, kas izriet no ierīces nepareizas pievienošanas vai lietošanas.

ELEKTRISKĀ PIROLĪTISKĀ CEPEŠKRĀSNS

(CEPEŠKRĀSNS UN APRĪKOJUMA APRAKSTS IR ATKARĪGS NO MODEĻA)

Attēlā ir redzams viens no iebūvējamo ierīču modeļiem. Tā kā ierīcēm, par kurām šie norādījumi rakstīti, var būt dažāds aprīkojums, rokasgrāmatā var būt aprakstītas dažas funkcijas vai aprīkojums, kuru jūsu ierīcei nav.

Vadības bloks 2 1 4 3 Durtiņu slēdzis Vadotnes - Gatavošanas līmeņi Cepeškrāsns durtiņas Cepeškrāsns rokturis IESPIEŽAMĀ-IZVELKAMĀ POGA Viegli pavelciet pogu, līdz tā izvirzās uz āru, un tad grieziet to.

Pēc katra lietojuma pagrieziet pogu atpakaļ izslēgtā pozīcijā un iespiediet uz iekšu. Piespiežamo-izvelkamo pogu var iespiest uz iekšu tikai tad, kad slēdzis ir izslēgtā pozīcijā. 7

STIEPĻU VADOTNES

Stiepļu vadotnes sniedz iespēju gatavot ēdienu četros līmeņos (lūdzu, ievērojiet, ka līmeņi/ vadotnes tiek skaitītas no apakšas uz augšu).

3. un 4. vadotne ir paredzēta grilēšanai.

TELESKOPISKĀS IZVELKAMĀS VADOTNES

Teleskopiskās izvelkamās vadotnes var uzstādīt 2., 3. un 4. līmenī.

Izvelkamās vadotnes var būt izvelkamas daļēji vai pilnībā.

CEPEŠKRĀSNS DURTIŅU SLĒDZIS

Slēdži deaktivē cepeškrāsns karsēšanu un ventilatoru, kad gatavošanas procesa laikā durtiņas tiek atvērtas. Kad durtiņas tiek aizvērtas, slēdži atkal ieslēdz sildītājus.

DZESĒŠANAS VENTILATORS

Ierīcē ir uzstādīts dzesēšanas ventilators, kas dzesē korpusu un ierīces vadības paneli.

DZESĒŠANAS VENTILATORA PAILDZINĀTA DARBĪBA

Pēc tam, kad cepeškrāsns ir izslēgta, dzesēšanas ventilators īsu brīdi vēl turpina darboties, lai cepeškrāsni atdzesētu.

CEPEŠKRĀSNS APRĪKOJUMS UN PIEDERUMI

Pirms pirolītiskās tīrīšanas izņemiet no cepeškrāsns visu aprīkojumu (ieskaitot izvelkamās vadotnes).

STIKLA CEPAMO TRAUKU lieto cepšanai ar visām cepeškrāsns sistēmām. To var lietot arī kā servēšanas paplāti.

REŽĢI lieto grilēšanai vai arī kā pannas, cepamās plāts vai cepamā trauka, kurā atrodas ēdiens, balstu Uz režģa ir drošības aizturis. Tādēļ, velkot režģi ārā no cepeškrāsns, nedaudz paceliet uz augšu tā priekšējo daļu.

8

SEKLO CEPAMO PLĀTI lieto konditorejas izstrādājumu un kūku cepšanai.

DZIĻO CEPAMO PLĀTI lieto gaļas cepināšanā un mitru konditorejas izstrādājumu cepšanā. To var izmantot arī kā pilienu uztveršanas paplāti.

Gatavošanas laikā nekad nelieciet dziļo cepamo plāti pirmā līmeņa vadotnēs, izņemot reizes, kad grilējat ēdienu vai izmantojas cepamo iesmu un dziļā plāts kalpo tikai kā pilienu uztveršanas paplāte.

Cepšanas piederumiem sakarstot, var mainīties to forma. Tas neietekmē šo piederumu funkcionalitāti, savukārt pēc atdzišanas tie atgūs savu sākotnējo formu.

Režģis vai paplāte vienmēr jāievieto gropē starp diviem stiepļu profiliem.

4 3 2 Ar teleskopiskajām izvelkamajām vadotnēm vienmēr izvelciet viena līmeņa vadotnes un uzlieciet uz tām režģi vai cepamo plāti. iebīdiet tās ar roku līdz galam.

Kad teleskopiskās vadotnes ir iebīdītas cepeškrāsnī līdz galam, aizveriet cepeškrāsns durtiņas.

9

VIEGLI TĪRĀMIE IELIKTŅI nepieļauj tauku šļakatu pielipšanu cepeškrāsns iekšējām sieniņām.

ROTĒJOŠO IESMU (gaļas iesmu) lieto gaļas cepšanai. Komplektā ir iesma balsts, iesms ar skrūvēm un noņemams rokturis.

ZONDE lielāku gaļas gabalu cepšanai.

10 Ierīcei un dažām no piekļūstamajām detaļām ir tendence ēdienu gatavošanas laikā sakarst. Lietojiet plīts cimdus.

TEHNISKIE PARAMETRI

(ATKARĪBĀ NO MODEĻA) xxxxxx

TIP: XXXXXX ART. Nr: SER. Nr: XXXXXX 220-240V ~ 220V-240V, 50/60Hz Tehnisko datu plāksnīte, kurā norādīta pamatinformācija par ierīci, atrodas uz cepeškrāsns malas un ir redzama tad, kad atvērtas cepeškrāsns durtiņas.

3.5 kW 11

VADĪBAS BLOKS

(ATKARĪBĀ NO MODEĻA)

16 1 SISTĒMU BĒRNU SELEKTORPOGA 2 DROŠĪBAS TAUSTIŅŠ 3 KRĀS NS IZSL. TAUSTIŅŠ 4 TEMPERATŪRAS IEVĒROJIET: Gatavošanas sistēmu simboli var atrasties uz kloķa vai priekšējā panelī (atkarībā no ierīces modeļa).

12

16 5 TAIMERA TAUSTIŅŠ Gatavošanas ilgums Gatavošanas beigas Trauksme 6 PALAIŠANAS/ APTURĒŠANAS TAUSTIŅŠ 7 IESTATĪJUMU POGA (-/+) Ar šo taustiņu palaiž vai aptur programmas darbību.

Ar šo pogu iestata ilgumu un temperatūru.

Pulkstenis 8 GATAVOŠANAS INFORMĀCIJAS UN PULKSTEŅA DISPLEJS IEVĒROJIET: Taustiņi reaģēs labāk, ja skarsiet tos ar lielāku pirksta gala laukumu. Ik reizi, piespiežot taustiņu, atskanēs akustisks signāls.

13

PIRMS IERĪCES PIRMĀ LIETOJUMA

Saņemot ierīci, izņemiet no cepeškrāsns visas detaļas, tostarp jebkādu transportēšanas aprīkojumu.

Notīriet visus piederumus un rīkus ar siltu ūdeni un parastu mazgāšanas līdzekli. Nelietojiet abrazīvus tīrīšanas līdzekļus.

Kad cepeškrāsns uzsilst pirmo reizi būs jūtama jaunai ierīcei raksturīgā smarža. Pirmās iedarbināšanas laikā telpa ir pamatīgi jāvēdina. 14

GATAVOŠANAS PROCESA DARBĪBAS (1.–6.) 1. DARBĪBA: IESLĒGŠANA UN IESTATĪŠANA

Pēc ierīces pievienošanas elektrotīklam vai pēc ilgstošiem elektroapgādes traucējumiem displejā mirgos 12:00, un iedegsies simbols Iestatiet pulksteņa laiku.

.

PULKSTEŅA IESTATĪŠANA

1 Grieziet IESTATĪŠANAS POGU (-/+) un vispirms iestatiet minūtes, tad kursors pāries uz stundām. Pēc trim sekundēm iestatījumi tiks saglabāti.

Pogas spējāka pagriešana pa labi vai pa kreisi iestatījumus mainīs ātrāk.

2 Apstipriniet, piespiežot PALAIŠ./ APTUR. taustiņu. Nākamo trīs sekunžu laikā nepiespiežot nevienu taustiņu, iestatījums tiks saglabāts automātiski.

Krāsns darbosies arī tad, ja pulkstenis nebūs iestatīts. Tomēr tādā gadījumā nav pieejamas taimera funkcijas (skatīt nodaļu TAIMERA FUNKCIJU IESTATĪŠANA).

Pēc dažām bezdarba minūtēm ierīce pārslēgsies gaidīšanas režīmā.

PULKSTEŅA IESTATĪJUMU MAINĪŠANA

Pulksteņa iestatījumus var mainīt tad, kad nav aktivēta neviena taimera funkcija.

Piespiediet taustiņu , lai iestatītu pašreizējo laiku. Apstipriniet, piespiežot PALAIŠ./ APTUR. taustiņu. 15

2. DARBĪBA: GATAVOŠANAS SISTĒMAS IZVĒLE

Grieziet pogu (pa kreisi vai pa labi), lai izvēlētos 0 GATAVOŠANAS SISTĒMU (skatīt programmu tabulu).

SISTĒMA APRAKSTS Iestatījumus var mainīt arī gatavošanas procesa laikā.

IETEICAMĀ TEMPERATŪRA °C GATAVOŠANAS SISTĒMAS STRAUJA IEPRIEKŠĒJA UZSILDĪŠANA Lietojiet šo funkciju, ja vēlaties uzkarsēt krāsni līdz vajadzīgajai temperatūrai pēc iespējas ātrāk. Šī funkcija nav piemērota ēdienu gatavošanai. Kad cepeškrāsns uzkarst līdz vajadzīgajai temperatūrai, sildīšanas process ir pabeigts.

AUGŠĒJAIS UN APAKŠĒJAIS SILDĪTĀJS Sildītāji cepeškrāsns dobuma pamatnē un griestos izstaros karstumu vienmērīgi visā cepeškrāsnī. Konditorejas izstrādājumus vai gaļu var cept/cepināt viena augstuma līmenī.

GRILS Darbosies tikai grila sildītājs, daļa no lielā grila komplekta.

Šo sistēmu lieto mazāka daudzuma vaļējo sviestmaižu vai alus desiņu grilēšanai, kā arī maizes grauzdēšanai.

LIELAIS GRILS Darbosies augšējais sildītājs un grila sildītājs. Siltumu tieši izstaro grila sildītājs, kas uzstādīts cepeškrāsns griestos. Lai pastiprinātu sildīšanas jaudu, tiek aktivēts arī augšējais sildītājs.

Šo sistēmu lieto mazāka daudzuma vaļējo sviestmaižu, gaļas vai alus desiņu grilēšanai, kā arī maizes grauzdēšanai.

GRILS AR VENTILATORU Darbosies grila sildītājs un ventilators. Šo kombināciju lieto, lai grilētu gaļu un cepinātu lielākus gaļas vai putnu gaļas gabalus viena augstuma līmenī. Tā ir piemērota arī sautējumu gatavošanai un kraukšķīgas garoziņas apbrūnināšanai.

KARSTAIS GAISS UN APAKŠĒJAIS SILDĪTĀJS Darbosies apakšējais sildītājs, apaļais sildītājs un karstā gaisa ventilators. To lieto, lai ceptu picas, valgus konditorejas izstrādājumus, augļu pīrāgus, rauga mīklu un smilšu mīklu vairākos līmeņos vienlaicīgi.

KARSTAIS GAISS Darbosies apaļais sildītājs un ventilators. Cepeškrāsns dobuma aizmugures sienā uzstādītais ventilators nodrošinās vienmērīgu karstā gaisa cirkulāciju ap cepeti vai konditorejas izstrādājumu. Šo režīmu lieto, lai cepinātu gaļu un ceptu konditorejas izstrādājumus vairākos līmeņos vienlaicīgi.

160 200 240 240 170 200 180 16

SISTĒMA APRAKSTS APAKŠĒJAIS SILDĪTĀJS UN VENTILATORS To lieto, lai ceptu konditorejas izstrādājumus no rauga mīklas ar minimālu rauga daudzumu, kā arī augļu un dārzeņu konservēšanā..

ŠĶĪVJU SILDĪTĀJS Lietojiet šo funkciju, lai pirms ēdienu pasniegšanas uzsildītu traukus (šķīvjus, tases), tādējādi ilgāk saglabājot ēdienu siltu.

ECO GATAVOŠANA 1) Šajā režīmā gatavošanas procesa laikā tiek optimizēts enerģijas patēriņš.

Šo režīmu izmanto gaļas apcepšanai un konditorejas izstrādājumu cepšanai.

ATLAIDINĀŠANA Gaiss cirkulē bez iedarbinātiem sildītājiem. Darbosies tikai ventilators. To lieto, lai lēni atlaidinātu saldētus pārtikas produktus.

PIROLĪZE Šī funkcija ļauj veikt cepeškrāsns iekšpuses automātisku tīrīšanu, izmantojot augstu temperatūru, kas sadedzina tauku paliekas un citus netīrumus, pārvēršot tos pelnos. IETEICAMĀ TEMPERATŪRA °C 180 60 1) To izmanto, lai noteiktu energoefektivitātes klasi saskaņā ar standartu EN 60350-1.

17

18

3. DARBĪBA: IESTATĪJUMU IZVĒLE

Katrā gatavošanas sistēmā ir pamata jeb noklusējuma iestatījumi, kurus var pielāgot.

Lai mainītu iestatījumu, piespiediet attiecīgo taustiņu (pirms PALAIŠ./APTUR. taustiņa piespiešanas). Dažās programmās atsevišķi iestatījumi nav pieejami; par šādiem gadījumiem atgādinās akustisks signāls.

GATAVOŠANAS TEMPERATŪRAS REGULĒŠANA

1 Izvēlieties GATAVOŠANAS SISTĒMU. Izvēlētā ikona parādīsies displejā, un mirgos IEPRIEKŠĒJI IESTATĪTĀS TEMPERATŪRAS vērtība.

2 Izvēlieties GATAVOŠANAS SISTĒMU. Izvēlētā ikona parādīsies displejā, un mirgos IEPRIEKŠĒJI IESTATĪTĀS TEMPERATŪRAS vērtība.

Dažās sistēmās maksimālā temperatūra ir ierobežota.

Kad ierīce tiek ieslēgta ar PALAIŠANAS taustiņu, displejā mirgo simbols °C, līdz tiek sasniegta vajadzīgā vērtība.

TAIMERA FUNKCIJAS

Vispirms grieziet GATAVOŠANAS SISTĒMU SELEKTORPOGU, tad iestatiet temperatūru.

Vairākas reizes pieskarieties TAIMERA taustiņam, lai izvēlētos simbolu.

Iedegsies izvēlētās taimera funkcijas ikona, un displejā mirgos regulējamais gatavošanas sākuma/beigu laiks. Lai sāktu gatavošanas procesu, piespiediet PALAIŠANAS taustiņu. Displejā būs redzams PAGĀJUŠAIS GATAVOŠANAS LAIKS.

Taimera funkciju displejs

Gatavošanas ilguma iestatīšana

Šajā režīmā jūs varat noteikt mikroviļņu krāsns darbības ilgumu (gatavošanas ilgumu). Iestatiet vajadzīgo gatavošanas ilgumu. Vispirms iestatiet minūtes, pēc tam – stundas. Displeja blokā būs redzama ikona un gatavošanas ilgums.

Aizkavētas palaišanas iestatīšana

Šajā režīmā jūs varat norādīt gatavošanas procesa ilgumu (gatavošanas ilgumu) un laiku, kad vēlaties, lai gatavošanas process tiktu pabeigts (beigu laiks). Pulkstenim jābūt precīzi iestatītam uz pašreizējo laiku.

Piemērs: Pašreizējais laiks: pusdienlaiks Gatavošanas ilgums: 2 stundas Gatavošanas beigu laiks: 6 pēcpusdienā Vispirms iestatiet DARBĪBAS ILGUMU (2 stundas). Divreiz pieskarieties PULKSTEŅA pogai, lai atlasītu DARBĪBAS BEIGAS. Displejā automātiski tiek parādīta mirgojoša dienas laika un cepeškrāsns darbības ilguma summa (14:00). Iestatiet cepšanas beigu laiku (18:00).

Piespiediet PALAIŠANAS taustiņu, lai sāktu gatavošanas procesu. Taimeris nogaidīs līdz laikam, kad gatavošanas process jāsāk, un degs attiecīgais simbols. Mikroviļņu krāsns ieslēdzas automātiski (4 pēcpusdienā) un pārtrauc darbību izvēlētajā laikā (6 pēcpusdienā).

19

Minūšu atgādnes iestatīšana

Minūšu atgādni var lietot neatkarīgi no krāsns darbības. Ilgākais iespējamais iestatījums ir 24 stundas.

Pēdējās minūtes laikā minūšu atgādne tiek rādīta sekundēs.

Pēc tam, kad iestatītais laiks ir pagājis, krāsns darbība automātiski tiks apturēta (gatavošanas beigas). Būs dzirdams akustisks signāls, ko varat izslēgt, pieskaroties jebkuram taustiņam. Pēc vienas minūtes akustiskais signāls izslēgsies automātiski.

Taimera funkcijas var atcelt, iestatot ilgumu uz "0".

Pēc dažām bezdarba minūtēm ierīce pārslēgsies gaidīšanas režīmā.

20

4. DARBĪBA: PAPILDU FUNKCIJU IZVĒLE

Aktivējiet/deaktivējiet funkcijas, piespiežot vajadzīgo taustiņu vai taustiņu kombināciju.

Dažās sistēmās atsevišķas funkcijas nav pieejamas; par šādiem gadījumiem atgādinās akustisks signāls.

BĒRNU DROŠĪBAS FUNKCIJA

Aktivējiet to, piespiežot BĒRNU DROŠĪBAS taustiņu. Displejā parādīsies "atslēgas" ikona. Lai deaktivētu bērnu drošības režīmu, vēlreiz pieskarieties šim taustiņam. Ikona displejā vairs nebūs redzama.

Ja bērnu drošības režīms ir aktivēts bez ieslēgtas taimera funkcijas (displejā redzams tikai pulkstenis), cepeškrāsns nedarbosies. Ja bērnu drošības funkcija tiek aktivēta pēc taimera funkcijas iestatīšanas, krāsns darbosies kā parasti, taču nebūs iespējams mainīt iestatījumus.

Bērnu drošības funkcijas darbības laikā nav iespējams mainīt gatavošanas sistēmu vai papildu funkcijas. Gatavošanas procesu var pabeigt, pagriežot selektorpogu uz "0".

Bērnu drošības funkcija darbojas arī pēc krāsns izslēgšanas. Lai izvēlētos jaunu sistēmu, vispirms jāizslēdz bērnu drošības funkcija.

CEPEŠKRĀSNS APGAISMOJUMS

Cepeškrāsns apgaismojums ieslēdzas automātiski, atverot tās durtiņas vai arī tad, kad krāsns tiek ieslēgta.

Pēc gatavošanas procesa beigām apgaismojums vēl kādu minūti degs.

Apgaismojumu mikroviļņu krāsns iekšpusē iespējams ieslēgt vai izslēgt, piespiežot APGAISMOJUMA taustiņu.

21

5sek AKUSTISKAIS SIGNĀLS

Akustiskā signāla skaļumu var iestatīt tad, kad nav aktivēta neviena taimera funkcija (displejā tiek rādīts tikai dienas laiks).

Piespiediet TEMPERATŪRAS taustiņu un 5 sekundes turiet to piespiestu. Displejā parādīsies divi pilnībā izgaismoti stabiņi. Grieziet IESTATĪŠANAS POGU (+/-), lai izvēlētos vienu no trim skaļuma līmeņiem (viens, divi vai trīs stabiņi). Pēc trim sekundēm iestatījums tiks automātiski saglabāts, un displejā parādīsies dienas laika rādījums.

5sek + DISPLEJA KONTRASTA SAMAZINĀŠANA

Gatavošanas sistēmu selektorpogai jābūt pozīcijā "0". Piespiediet APGAISMOJUMA taustiņu un 5 sekundes turiet to piespiestu. Displejā parādīsies divi pilnībā izgaismoti stabiņi. Grieziet IESTATĪŠANAS POGU (+/-), lai regulētu displeja reostatu (aptumšotāju) (viens, divi vai trīs stabiņi). Pēc trim sekundēm iestatījums būs automātiski saglabāts.

GAIDĪŠANAS REŽĪMS

Ja displejs netiek lietots, tā apgaismojumu pēc 10 minūtēm var izslēgt automātiski.

Lai izslēgtu displeju, piespiediet ATSLĒGAS + TAIMERA taustiņus. Ja taimera funkcija ir bijusi aktivēta, displejā parādīsies "IZSLĒGTA" stāvokļa un TAIMERA ikonas, norādot uz aktivēto funkciju.

22 Pēc elektroapgādes traucējumiem vai pēc tam, kad ierīce bijusi izslēgta, papildu funkciju iestatījumi paliks saglabāti ne vairāk kā dažas minūtes. Pēc tam visi iestatījumi, izņemot akustisko signālu un bērnu drošības funkciju, tiks atiestatīti uz rūpnīcas noklusējuma iestatījumiem.

5. DARBĪBA: GATAVOŠANAS PROCESA SĀKŠANA

Sāciet gatavošanas procesu, piespiežot PALAIŠANAS/APTURĒŠANAS taustiņu un kādu brīdi turot to piespiestu.

6. DARBĪBA: CEPEŠKRĀSNS IZSLĒGŠANA

Pagrieziet GATAVOŠANAS SISTĒMU SELEKTORPOGU pozīcijā "0".

Pēc gatavošanas procesa beigām un tad, kad cepeškrāsns ir izslēgta, temperatūras krišanās tiek rādīta līdz 50°C.

Arī visi taimera iestatījumi tiek pauzēti un atcelti. Displejā būs redzams dienas laiks (pulkstenis). Pēc vienas bezdarba minūtes ierīce pārslēgsies gaidīšanas režīmā.

23

SISTĒMU (GATAVOŠANAS REŽĪMU) APRAKSTI UN GATAVOŠANAS TABULAS

Ja jūsu izvēlētais pārtikas produkts gatavošanas tabulā nav atrodams, meklējiet informāciju par līdzīgu pārtikas produktu. Parādītā informācija attiecas uz gatavošanu vienā līmenī.

Ir norādīts ieteicamās temperatūras diapazons. Sāciet ar zemākas temperatūras iestatījumu un, ja atzīstat, ka pārtikas produkts nav pietiekami apbrūnināts, palieliniet šo iestatījumu.

Gatavošanas ilgums ir tikai provizoriska aplēse un dažādu apstākļu dēļ var atšķirties.

Simbols * nozīmē, ka cepeškrāsns iepriekš ir jāuzsilda, izmantojot izvēlēto gatavošanas sistēmu.

Iepriekšēji uzsildiet cepeškrāsni tikai tajos gadījumos, ja tā ir prasīts ēdiena receptē vai šīs norādījumu rokasgrāmatas tabulās. Tukšas cepeškrāsns sildīšana patērē daudz enerģijas. Tādēļ secīga vairāku veidu konditorejas izstrādājumu vai vairāku picu cepšana ietaupīs daudz enerģijas, jo cepeškrāsns jau būs uzsildīta.

Lietojiet tumšas, melnas, ar silikonu izklātas vai ar emalju pārklātas cepamās pamatnes vai plātis, jo tās ļoti labi vada siltumu.

Izmantojot pergamentpapīru, pārliecinieties, vai tas iztur augstu temperatūru. Gatavojot lielākus gaļas gabalus vai konditorejas izstrādājumus, cepeškrāsnī tiks ģenerēts daudz tvaika, kas savukārt var kondensēties uz cepeškrāsns durtiņām. Tā ir normāla parādība un neietekmēs ierīces darbību. Pēc gatavošanas procesa noslaukiet durtiņas un durtiņu stiklu sausu.

Izslēdziet cepeškrāsni aptuveni 10 minūtes pirms gatavošanas procesa beigām, lai ietaupītu enerģiju un izmantotu uzkrājušos siltumu.

Nedzesējiet pārtikas produktus aizvērtā cepeškrāsnī, lai nepieļautu kondensēšanos (aprasošanu).

24

GATAVOŠANAS SISTĒMAS STRAUJA IEPRIEKŠĒJA UZSILDĪŠANA

Lietojiet šo funkciju, lai pēc iespējas drīzāk uzkarsētu krāsni līdz vajadzīgajai temperatūrai. Šis režīms nav piemērots ēdienu gatavošanai.

Pagrieziet GATAVOŠANAS SISTĒMU SELEKTORPOGU uz strauju iepriekšēju uzsildīšanu.

Displejā būs redzama IEPRIEKŠĒJI IESTATĪTĀS TEMPERATŪRAS vērtība. Šo temperatūras iestatījumu var koriģēt.

Pēc ieslēgšanas cepeškrāsns sāks uzsilt. Displejā mirgos simbols °C. Sasniedzot iestatīto temperatūru, iepriekšējā uzsildīšana ir pabeigta, un atskanēs akustisks signāls. Akustisko signālu var pārtraukt, piespiežot jebkuru taustiņu; pēc vienas minūtes tas beigs skanēt automātiski.

25

AUGŠĒJAIS UN APAKŠĒJAIS SILDĪTĀJS

Sildītāji cepeškrāsns dobuma pamatnē un griestos izstaros karstumu vienmērīgi visā cepeškrāsnī.

2

Gaļas cepšana: Lietojiet pannu vai plāti ar emaljas pārklājumu, no rūdīta materiāla, māla vai čuguna. Nerūsējošā tērauda plātis nav piemērotas, jo tās spēcīgi atstaro siltumu.

Lietojiet pannu vai plāti ar emaljas pārklājumu, no rūdīta materiāla, māla vai čuguna. Nerūsējošā tērauda plātis nav piemērotas, jo tās spēcīgi atstaro siltumu.

Produkti Svars (g) Vadotne (no apakšas) Temperatūra (°C) Gatavošanas ilgums (minūtes) GAĻA Cūkgaļas cepetis Cūkgaļas pleca gabals Cūkgaļas rulete Gaļas klaips Liellopu gaļas cepetis Rostbifs, labi izcepts Teļa gaļas rulete Jēra gaļas fileja Truša fileja Brieža ciska Pica* Vista ZIVIS Apcepta sutināta zivs 1500 1500 1500 1500 1500 1000 1500 1500 1500 1500 / 1500 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1000 2 Lai ceptu vistu un ja ierīcei nav Lai ceptu picu un ja ierīcei nav sistēmas, lietojiet šo sistēmu.

sistēmas, lietojiet šo sistēmu.

190-200 190-200 190-200 200-210 190-210 200-210 180-200 190-200 190-200 190-200 220 200 210 120-130 120-140 120-140 60-70 120-140 40-60 90-120 100-120 100-120 100-120 25 80 50-60 26

Konditorejas izstrādājumu cepšana Izmantojiet tikai vienu līmeni un tumšas cepamās loksnes vai plātis. Uz gaišām cepamām loksnēm vai plātīm konditorejas izstrādājumi apbrūnēs vājāk, jo šāds aprīkojums atstaro siltumu.

Cepamās plātis vienmēr lieciet uz režģa. Ja izmantojat komplektā esošo cepamo pamatni, izņemiet režģi. Cepšanas laiks būs īsāks, ja cepeškrāsns būs iepriekš uzsildīta.

Produkti Vadotne (no apakšas) Temperatūra (°C) Gatavošanas ilgums (minūtes) KONDITOREJAS IZSTRĀDĀJUMI Dārzeņu suflē Saldais suflē Ruletes* Maize* Baltmaize* Griķu maize* Pilngraudu maize* Rudzu maize* Plēkšņu kviešu maize* Valriekstu kūka Biskvītkūka* Biezpiena plātsmaize Kēksiņi Rauga mīklas smalkmaizītes Pīrāgi ar kāpostu pildījumu Augļu kūka Bezē cepumi Smalkmaizītes ar želejas pildījumu (Buchtel) 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 190-200 190-200 200-220 180-190 180-190 180-190 180-190 180-190 180-190 180 160-170 170-180 170-180 200-210 185-195 150-160 90 170-180 30-35 30-35 30-40 50-60 50-60 50-60 50-60 50-60 50-60 55-60 25-30 65-75 25-30 25-30 25-40 40-50 120 30-35 27

Padoms Vai kūka ir izcepusies?

Vai kūka nosēdās?

Vai kūkas pamatne nav pietiekami brūna?

Kūka ar valgu pildījumu nav pietiekami izcepusies?

Darbība • Ieduriet kūkā ar koka zobu bakstāmo vai iesmiņu. Ja, izvelkot ārā, pie zobu bakstāmā vai iesmiņa nekas nav pielipis, kūka ir gatava.

• Pārbaudiet recepti.

• Nākamajā reizē lietojiet mazāk šķidruma.

• Pievērsiet uzmanību maisīšanas ilgumam, ja lietojat maza izmēra mikseri, blenderi vai tml.

• Lietojiet tumšas krāsas cepamo loksni vai plāti.

• Ievietojiet cepamo loksni vai plāti vienu vadotni zemāk un uz gatavošanas procesa beigām ieslēdziet apakšējo sildītāju.

• Paaugstiniet temperatūru un paildziniet cepšanas laiku.

28 Nelieciet dziļo cepamo plāti pirmajā vadotnē.

LIELAIS GRILS, GRILS

Grilējot produktus ar lielo grilu, darbosies augšējais sildītājs un grila sildītājs, kas uzstādīti cepeškrāsns dobuma griestos.

Grilējot produktus, darbosies augšējais sildītājs un grila sildītājs, kas uzstādīti cepeškrāsns dobuma griestos. Piecas minūtes iepriekšēji uzsildiet infrasarkano staru (grila) sildītāju.

Vienmēr uzraugiet gatavošanas procesu. Augstās temperatūras dēļ gaļa ātri var sadegt.

Cepināšana ar grila sildītāju ir piemērota cūkgaļas desiņu, gaļas un zivju gabalu (steiku, eskalopu, laša steiku vai fileju u. c.) ar mazu tauku saturu cepināšanai, iegūstot kraukšķīgu apvalciņu, kā arī maizes grauzdēšanai.

Grilējot tieši uz režģa, apstrādājiet to ar eļļu, lai nepieļautu gaļas piecepināšanu režģim, un ievietojiet režģi 4. vadotnē. Pilienu uztveršanas paplāti ievietojiet 1. vai 2. vadotnē. Grilējot cepamajā plātī, nodrošiniet, lai plātī būtu pietiekami daudz šķidruma, kas nepieļaus sadegšanu.

Gatavošanas laikā gaļa ir jāapgriež.

Pēc grilēšanas iztīriet cepeškrāsni, notīriet piederumus un rīkus.

Grila galds – mazais grils Produktu veids Svars (g) Vadotne (no apakšas) Temperatūra (°C) Gatavošanas ilgums (minūtes) GAĻA Bifšteks, pusjēls Cūkgaļas kakla fileja Karbonādes/kotletes Grila desiņas GRAUZDĒTA MAIZE Grauzdiņi Vaļējas sviestmaizes 180g/gabals 180g/gabals 180g/gabals 100g/gabals / / 3 3 3 3 4 4 240 240 240 240 240 240 18-21 18-22 20-22 11-14 3-4 5-7 29

Grila galds – lielais grils Produktu veids GAĻA Bifšteks, pusjēls Bifšteks, labi izcepts Cūkgaļas kakla fileja Karbonādes/kotletes Teļa gaļas eskalops Grila desiņas Gaļas pastēte (Leberkäse) ZIVIS Laša steiki/filejas GRAUZDĒTA MAIZE 6 baltmaizes šķēles 4 jauktu graudu šķēles Vaļējas sviestmaizes Svars (g) 180 g/ gabals 180 g/ gabals 180 g/ gabals 180 g/ gabals 180 g / šķēle 100 g/ gabals 200 g/ gabals Vadotne (no apakšas) Temperatūra (°C) Gatavošanas ilgums (minūtes) 3 3 3 3 3 3 3 240 240 240 240 240 240 240 14-16 18-21 19-23 20-24 19-22 11-14 9-15 600 / / / 3 4 4 4 240 240 240 240 19-22 1.5-3 2-3 3.5-7 Lietojot grilu (infrasarkano staru) sildītāju, cepeškrāsns durtiņām vienmēr jābūt aizvērtām.

Grilēšanas laikā grila sildītājs, režģis un pārējie cepeškrāsns piederumi ļoti sakarst. Tādēļ lietojiet virtuves cimdus un gaļas knaibles. Lietojot grilu (infrasarkano staru) sildītāju, cepeškrāsns durtiņām vienmēr jābūt aizvērtām.

Grilēšanas laikā grila sildītājs, režģis un pārējie cepeškrāsns piederumi ļoti sakarst. Tādēļ lietojiet virtuves cimdus un gaļas knaibles. 30

Cepšana ar grozāmo iesmu

(atkarībā no modeļa) Lietojot grozāmo iesmu, maksimālā temperatūra ir 240°C. 1 Ievietojiet iesma balstu 3. vadotnē no apakšas un uzlieciet dziļo plāti uz apakšējās (1.) vadotnes – šī plāts kalpos kā pilienu uztveršanas paplāte. 2 Uzduriet gaļu uz iesma un nostipriniet ar skrūvēm.

3 Uzlieciet iesma rokturi uz priekšējā iesma balsta un ievietojiet uzgali aizmugurējās cepeškrāsns sieniņas atvērumā labajā pusē (atvērumu nosedz rotējošs pārsegs). 4 Atbrīvojiet iesma rokturi un aizveriet cepeškrāsns durtiņas.

Ieslēdziet cepeškrāsni un izvēlieties LIELĀ GRILA sistēmu. Grils darbosies tikai tad, kad cepeškrāsns durtiņas būs aizvērtas. 31

GRILS AR VENTILATORU

Šajā darba režīmā grila sildītājs un ventilators darbojas vienlaicīgi. Režīms ir piemērots gaļas, zivju un dārzeņu grilēšanai.

(Skatīt aprakstus un padomus attiecībā uz GRILU.) Produktu veids GAĻA Pīle* Cūkgaļas cepetis Cūkgaļas pleca gabals Cūkas stilbs Pusvista Vista* ZIVIS Forele Svars (g) 2000 1500 1500 1000 600 1500 200 g/ gabals Vadotnes līmenis (no apakšas) Temperatūra (°C) Gatavošanas ilgums (minūtes) 2 2 2 2 2 2 150-170 160-170 150-160 150-160 180-190 190 80-100 60-85 120-160 120-140 25 (viena puse) 20 (otra puse) 30 (viena puse) 30 (otra puse) 2 170-180 45-50 32

KARSTAIS GAISS UN APAKŠĒJAIS SILDĪTĀJS

Darbosies apakšējais sildītājs, apaļais sildītājs un karstā gaisa ventilators. Piemērots picu, ābolu pīrāgu un augļu kūku cepšanai.

2

(Skatīt aprakstus un padomus attiecībā uz AUGŠĒJO un APAKŠĒJO SILDĪTĀJU.) Produkti Biezpiena plātsmaize, smilšu mīkla Pica* Lorēnas kišs, smilšu mīkla Ābolu pīrāgs, rauga mīkla Ābolu strūdele, kārtainā mīkla Vadotne (no apakšas) 2 2 2 2 2 Temperatūra (°C) 150-160 200-210 180-200 150-160 170-180 Gatavošanas ilgums (minūtes) 65-80 15-20 35-40 35-40 45-65 33

Cepšana ar gaļas zondi

(Cepšana ar gaļas zondi) Šajā režīmā iestatiet pārtikas produkta centrā vēlamo temperatūru. Krāsns darbojas, līdz pārtikas produkta centrā ir sasniegta iestatītā temperatūra. Temperatūru centrā mēra ar temperatūras zondi.

1 Noņemiet metāla vāciņu (ligzda ir krāsns priekšējā augšējā stūrī pie labās sienas).

2 Iespraudiet gaļas zondes metāla spraudni ligzdā, savukārt zondi – gatavojamajā ēdienā. (Ja ir aktivēti kādi taimera iestatījumi, tie tiks atcelti.) 3 Pagrieziet GATAVOŠANAS SISTĒMU SELEKTORPOGU (karstais gaiss un apakšējais sildītājs). Displejā parādīsies simbols, iepriekšēji iestatītā temperatūra, zondes temperatūra un iestatītā temperatūra. Piespiediet PALAIŠANAS taustiņu.

34

Gatavošanas procesa laikā displejā pārmaiņus būs redzama cepeškrāsns pašreizējā un iestatītā temperatūra. Darba laikā temperatūru var regulēt.

Kad iestatītā temperatūra centrā būs sasniegta, gatavošanas process tiks apturēts.

Būs dzirdams akustisks signāls, ko varat izslēgt, pieskaroties jebkuram taustiņam. Pēc vienas minūtes akustiskais signāls izslēgsies automātiski. Displejā parādīsies pulkstenis.

Pēc gatavošanas procesa atlieciet vietā gaļas zondes ligzdas aizsargvāciņu.

Lietojiet tikai savas cepeškrāsns modelim paredzētu zondi.

Gatavošanas laikā zonde nekādā gadījumā nedrīkst skart sildītāju.

Pēc gatavošanas procesa zonde būs ļoti karsta. Ievērojiet piesardzību, lai nepieļautu apdegumu rašanos.

35

KARSTAIS GAISS

2

Darbosies apaļais sildītājs un ventilators. Cepeškrāsns dobuma aizmugures sienā uzstādītais ventilators nodrošinās vienmērīgu karstā gaisa cirkulāciju ap cepeti vai konditorejas izstrādājumu. Gaļas cepšana: Lietojiet pannu vai plāti ar emaljas pārklājumu, no rūdīta materiāla, māla vai čuguna. Nerūsējošā tērauda plātis nav piemērotas, jo tās spēcīgi atstaro siltumu.

Gatavošanas procesa laikā nodrošiniet pietiekami daudz šķidruma, lai nepieļautu gaļas sadegšanu. Cepināšanas laikā gaļa ir jāapgriež. Cepetis saglabāsies sulīgāks, ja to pārsegs.

Produkti Svars (g) Vadotne (no apakšas) Temperatūra (°C) Gatavošanas ilgums (minūtes) GAĻA Cūkgaļas cepetis ar ādu Cūkas pavēdere Pīle Zoss Tītars Vistas krūtiņa Pildīta vista 1500 1500 1700 4000 5000 1000 1500 2 2 2 2 2 2 2 170-180 170-180 160-170 150-160 150-170 180-190 170-180 140-160 120-150 120-150 180-200 180-220 70-85 100-120 36

Konditorejas izstrādājumu cepšana Ieteicams cepeškrāsni iepriekš uzsildīt.

Cepumus un smalkmaizītes var cept seklajās cepamajās plātīs vienlaicīgi vairākos līmeņos (2. un 3.). Ievērojiet, ka cepšanas ilgums var atšķirties, pat ja izmantotās cepamās plātis ir vienādas. Cepumi augšējā cepamajā plātī var izcepties ātrāk nekā tie, kas atrodas apakšējā plātī. Cepamās plātis vienmēr lieciet uz režģa. Ja izmantojat komplektā esošo cepamo pamatni, izņemiet režģi. Lai cepumi apbrūnētu vienādi, to biezumam noteikti jābūt vienādam.

Produkti Vadotne (no apakšas) KONDITOREJAS IZSTRĀDĀJUMI Kūka Biskvītkūka Drumstalu plātsmaize Augļu kūka, biskvīta mīkla Plūmju kūka Biskvīta mīklas rulete* Augļu kūka, smilšu mīkla Pītā rauga mīklas maize (Challah) Ābolu strūdele Cepumi, smilšu mīkla * Biskvīti, spiesti * Smalkmaizītes, rauga mīkla Smalkmaizītes, kārtainā mīkla Jogurts 2 KONDITOREJAS IZSTRĀDĀJUMI – SALDĒTI Ābolu un biezpiena strūdele 2 Pica Cepti kartupeļi, gatavi likšanai cepeškrāsnī * Kroketes, ceptas cepeškrāsnī Konditorejas izstrādājumi ar krēma pildījumu 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 Temperatūra (°C) 150-160 150-160 160-170 150-160 150-160 160-170 160-170 160-170 170-180 150-160 150-160 170-180 170-180 40 170-180 170-180 170-180 170-180 180-190 Gatavošanas ilgums (minūtes) 45-60 25-35 25-35 45-65 30-40 15-25 50-70 35-50 40-60 15-25 15-28 20-35 20-30 240 50-70 20-30 20-35 20-35 25-45 Nelieciet dziļo cepamo plāti pirmajā vadotnē.

37

APAKŠĒJAIS SILDĪTĀJS UN VENTILATORS

2

To lieto, lai ceptu konditorejas izstrādājumus no rauga mīklas ar minimālu rauga daudzumu, kā arī augļu un dārzeņu konservēšanā. Lietojiet otro vadotni no apakšas un – ieteicamāk – seklo cepamo plāti, lai karstais gaiss varētu cirkulēt ap ēdiena augšdaļu.

Produktu veids AUGĻI Zemenes Augļi ar kauliņiem Augļu biezenis DĀRZEŅI Marinēti gurķīši Pupas/burkāni Vadotne (no apakšas) Temperatūra (°C) Gatavošanas ilgums (minūtes) 2 2 2 180 180 180 20-30 25-40 25-40 2 2 180 180 25-40 25-40

KONSERVĒŠANA

Sagatavojiet konservējamos produktus un burkas, kā parasti. Izmantojiet burkas ar gumijas blīvgredzenu un stikla vāku. Nelietojiet burkas ar vītņotiem vai metāla vākiem vai skārda bundžas. Burku izmēram noteikti jābūt vienādam, tām jābūt piepildītām ar vienādu saturu un cieši noslēgtām.

Ielejiet dziļajā paplātē 1 litru karsta ūdens (aptuveni 70°C) un salieciet paplātē 6 1 litra burkas. ievietojiet paplāti cepeškrāsnī uz otrās vadotnes.

Konservēšanas laikā uzraugiet produktus un vāriet līdz brīdim, kad burkās esošais šķidrums sāk virt – kad pirmajā burciņā parādās burbulīši.

38

Produkti AUGĻI Zemenes Augļi ar kauliņiem Augļu biezenis DĀRZEŅI Marinēti gurķīši Pupas, burkāni Daudzums (l) T = 170°C – 180°C, līdz burciņās parādās burbulīši / līdz šķidrums burciņās sāk virt Temperatūra viršanas sākumā – kad parādās burbulīši Ilgums, kādu burkas paliek cepeškrāsnī (min) 6×1 l 6×1 l 6×1 l 6×1 l 6×1 l 40-55 40-55 40-55 40-55 40-55 izslēgt izslēgt izslēgt izslēgt 120°C, 60 min 25 30 35 30 30 39

ECO GATAVOŠANA

Darbosies apaļais sildītājs un ventilators. Cepeškrāsns dobuma aizmugures sienā uzstādītais ventilators nodrošinās vienmērīgu karstā gaisa cirkulāciju ap cepeti vai konditorejas izstrādājumu. Produktu veids GAĻA Cūkgaļas cepetis, 1 kg Cūkgaļas cepetis, 2 kg Liellopu gaļas cepetis, 1 kg ZIVIS Vesela zivs, 200 g/gabals Zivs fileja, 100 g/gabals KONDITOREJAS IZSTRĀDĀJUMI Spiestie cepumi* Mazie glazūrkēksi Biskvīta mīklas rulete Augļu kūka, smilšu mīkla DĀRZEŅI Kartupeļu sacepums Lazanja SALDĒTI PĀRTIKAS PRODUKTI Frī kartupeļi, 1 kg Vistas medaljoni, 0,7 kg Zivju pirkstiņi, 0,6 kg Vadotnes līmenis (no apakšas) 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 Temperatūra (°C) 190 190 210 200 210 180 190 190 190 190 200 220 220 220 Gatavošanas ilgums (min) 150-170 160-190 120-140 40-50 25-35 25-30 30-35 15-25 55-65 40-50 40-50 25-40 25-35 20-30 Nelieciet dziļo cepamo plāti pirmajā vadotnē.

40

ATLAIDINĀŠANA

Šajā režīmā gaiss cirkulēs bez sildītāju darbošanās.

Atlaidināšanai piemēroti produkti ietver kūkas ar putukrējumu vai sviesta krēmu, kūkas un konditorejas izstrādājumus, maizi un ruletes, kā arī dziļi saldētus augļus.

Pagrieziet GATAVOŠANAS SISTĒMU SELEKTORPOGU uz atlaidināšanu. Displejā būs redzams LAIKS. Šo laika iestatījumu var koriģēt. Piespiediet PALAIŠANAS taustiņu.

Vairumā gadījumu ir ieteicams izņemt pārtikas produktu no iepakojuma (neaizmirstiet noņemt visas metāla skavas vai spīles).

Kad atlaidināšanas laiks ir pusē, ievietotie produkti ir jāapgriež, jāsamaisa un jāatdala, ja tie bijuši sasaldēti kopā.

41

APKOPE UN TĪRĪŠANA

Noteikti atvienojiet ierīci no elektropadeves un nogaidiet, līdz ierīce ir atdzisusi.

Bērni nedrīkst tīrīt ierīci vai veikt apkopes uzdevumus bez pienācīgas pieaugušo uzraudzības.

Alumīnija apdare

Alumīnija apdari tīriet ar neabrazīviem šķidrajiem tīrīšanas līdzekļiem, kas šādām virsmām paredzēti.

Uzlejiet tīrīšanas līdzekli uz mitras drānas un notīriet virsmu. Pēc tam noskalojiet virsmu ar ūdeni. Nelejiet tīrīšanas līdzekli tieši uz alumīnija apdares.

Nelietojiet abrazīvus tīrīšanas līdzekļus vai sūkļus.

Ievērojiet: virsma nedrīkst nonākt saskarē ar cepeškrāsns tīrīšanai paredzētajiem aerosoliem, jo tas var radīt redzamus un neatgriezeniskus bojājumus.

Nerūsējošā tērauda lokšņu apšuvums korpusa priekšpusē

(atkarībā no modeļa) Tīriet šo virsmu tikai ar saudzējošu mazgāšanas līdzekli (ziepju putām) un mīkstu sūkli, kas nesaskrāpēs apdari. Nelietojiet abrazīvus tīrīšanas līdzekļus vai šķīdinātājus saturošus tīrīšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt korpusa apdari.

Lakotas virsmas un plastmasas detaļas

(atkarībā no modeļa) Netīriet kloķus un pogas, durvju rokturus, uzlīmes un tehnisko datu plāksnītes ar abrazīviem tīrīšanas līdzekļiem vai abrazīviem tīrīšanas materiāliem, tīrīšanas līdzekļiem uz spirta bāzes vai ar spirtu.

Nekavējoties notīriet visus traipus ar mīkstu neskrāpējošu drānu un nedaudz ūdens, lai nepieļautu virsmas sabojāšanu.

Varat lietot arī tīrīšanas līdzekļus un tīrīšanas materiālus, kas paredzēti šādām virsmām; dariet to atbilstoši attiecīgo ražotāju norādījumiem.

Alumīnija pārklājuma virsmas nedrīkst nonākt saskarē ar cepeškrāsns tīrīšanai paredzētajiem aerosoliem, jo tas var radīt redzamus un neatgriezeniskus bojājumus.

42

TRADICIONĀLA CEPEŠKRĀSNS TĪRĪŠANA

Lai iztīrītu ieēdušos traipus no cepeškrāsns, jūs varat izmantot standarta procedūru (lietojot tīrīšanas līdzekļus vai cepeškrāsns aerosolu). Pēc šādas tīrīšanas rūpīgi noskalojiet tīrīšanas līdzekļa paliekas.

Tīriet cepeškrāsni un piederumus pēc katras lietošanas, lai nepieļautu netīrumu piedegšanu pie virsmas. Vienkāršākais veids, kā iztīrīt taukus, ir tīrīšana ar ziepju putām, kad cepeškrāsns vēl ir silta.

Ja netīrumi un tauki ir ieēdušies, lietojiet tradicionālos cepeškrāsns tīrīšanas līdzekļus. Rūpīgi izskalojiet cepeškrāsni ar tīru ūdeni, lai noņemtu jebkādas tīrīšanas līdzekļa paliekas.

Nekad nelietojiet agresīvus, abrazīvus tīrīšanas līdzekļus, abrazīvus sūkļus, traipu un rūsas noņemšanas līdzekļus u. tml.

Tīriet piederumus (cepamās loksnes un plātis, režģus u. c.) ar karstu ūdeni un mazgāšanas līdzekli.

Cepeškrāsns, tās dobums un cepamās plātis ir apstrādātas ar speciālu emaljas pārklājumu, izveidojot gludu un izturīgu virsmu. Šis speciālais pārklājums atvieglo tīrīšanu istabas temperatūrā.

43

AUTOMĀTISKA CEPEŠKRĀSNS TĪRĪŠANA - PIROLĪZE

Šī funkcija ļauj veikt cepeškrāsns iekšpuses un dziļās un seklās cepešpannas automātisku tīrīšanu, izmantojot augstu temperatūru, kas sadedzina tauku paliekas un citus netīrumus, pārvēršot tos pelnos.

Pirolīzes procesa laikā ēdiens un tauki var aizdegties. Tādēļ pirms programmas ieslēgšanas izņemiet no cepeškrāsns visus netīrumus un ēdiena atliekas, kas ir redzami.

Pirms pirolītiskās tīrīšanas izņemiet no cepeškrāsns visu aprīkojumu (ieskaitot izvelkamās vadotnes).

1 Pagrieziet GATAVOŠANAS SISTĒMU SELEKTORPOGU uz „P”.

Displejā redzams tīrīšanas intensitātes līmenis un ilgums.

2 Izvēlieties vajadzīgo tīrīšanas intensitāti. (atkarībā no modeļa) Pieskarieties TEMPERATŪRAS taustiņam un grieziet IESTATĪŠANAS POGU (-/+).

3 Pēc noteikta perioda cepeškrāsns durtiņas tiks automātiski bloķētas jūsu drošības labad. Displejā parādīsies atslēgas simbols.

Tīrīšanas procesa laikā no cepeškrāsns var izdalīties nepatīkama smaka. Kad cepeškrāsns ir atdzisusi, izslaukiet to ar mitru drānu. Noslaukiet cepeškrāsns durtiņas un blakus esošās virsmas blīves zonā. Neberziet blīvi.

Tīrīšanas laikā iekārta ārpusē kļūst ļoti karsta. Nekādā gadījumā nekariniet uz iekārtas priekšējā paneļa uzliesmojošus priekšmetus, piemēram, virtuves dvieļus vai līdzīgus priekšmetus.

44

Automātiskās tīrīšanas laikā nemēģiniet atvērt cepeškrāsns durtiņas. Programmas darbība var tikt pārtraukta. Apdegumu risks!

Pirolīzes laikā no iekārtas var izdalīties nepatīkamas smakas. Tādēļ mēs iesakām vēdināt telpu.

Kad pirolītiskās tīrīšanas programma ir pabeigta un cepeškrāsns ir atdzisusi, ar mitru drānu vai mīkstu sūkli izslaukiet no cepeškrāsns dobuma pelnus. Neberziet blīvi.

Ja cepeškrāsns tiek lietota vidēji bieži, mēs iesakām reizi mēnesī darbināt pirolītiskās tīrīšanas funkciju.

DZIĻĀS UN SEKLĀS CEPEŠPANNAS TĪRĪŠANA CEPEŠKRĀSNĪ: Pirms pirolītiskās tīrīšanas sākuma izmantojiet komplektācijā iekļautās vadotņu sliedes (atkarībā no modeļa).

Pēc lietošanas notīriet cepešpannas ar karstu ūdeni un tīrīšanas līdzekli, pēc tam noslaukiet ar drānu un ievietojiet uz 2. vai 3. vadotnes sliedēm. Neievietojiet cepešpannu vai plāti uz 1. vadotnes sliedēm.

Pirolītiskās tīrīšanas laikā cepešpannas un plātis var nedaudz mainīt krāsu un zaudēt spīdumu. Tas neietekmē iekārtas lietošanu.

Izmantojot pirolītiskās tīrīšanas procesu cepešpannu tīrīšanai, cikla nobeigumā cepeškrāsns dobums var nebūt pilnīgi tīrs.

45

STIEPĻU UN TELESKOPISKO IZVELKAMO VADOTŅU IZŅEMŠANA UN TĪRĪŠANA

Vadotņu tīrīšanā lietojiet tikai tradicionālos tīrīšanas līdzekļus. A Turiet vadotnes pie apakšpuses un velciet tās uz cepeškrāsns dobuma centra.

B Izņemiet tās no atvērumiem augšpusē. 46 Nemazgājiet izvelkamās vadotnes trauku mazgāšanas mašīnā.

KATALĪTISKO IELIKTŅU IEVIETOŠANA

Vadotņu tīrīšanā lietojiet tikai tradicionālos tīrīšanas līdzekļus.

Izņemiet stiepļu vadotnes vai izvelkamās vadotnes.

1 Uzstādiet vadotnes uz katalītiskā ieliktņa.

2 Iekariniet ieliktņus ar piestiprinātajām vadotnēm esošajās atverēs un bīdiet uz augšu. Uzstādot pilnībā izvelkamas vadīklas ar katalītiskajiem ieliktņiem, komplektā esošo aizkrītošo gropju viens gals jāievieto atvērumos cepeškrāsns iekšējās sienas apakšā, savukārt aizkrītošo gropju otrs gals – vadīklās.

Aizkrītošo gropju mērķis ir stingrāk noturēt vadīklas vietā.

Nemazgājiet katalītiskos ieliktņus trauku mazgāšanas mašīnā.

47

CEPEŠKRĀSNS DURTIŅU IZŅEMŠANA UN IEVIETOŠANA ATPAKAĻ

(atkarībā no modeļa) 1 Vispirms pilnībā atveriet durtiņas (līdz galam).

2 A Pagrieziet aizturus līdz galam atpakaļ (tradicionālas aizvēršanas gadījumā). B Ar saudzīgās durtiņu aizvēršanas sistēmu pagrieziet aizturus atpakaļ C Ja ierīcei ir GentleClose sistēma, viegli paceliet durvju fiksatorus un pavelciet uz savu pusi.

3 Lēnām veriet ciet durtiņas, līdz fiksatori ir salāgoti ar atverēm. Viegli paceliet durtiņas un izvelciet tās no abām eņģu atverēm ierīcē.

Lai ieliktu durtiņas vietā, izpildiet šo procedūru pretējā secībā. Ja durtiņas neatveras vai neaizveras pareizi, pārliecinieties, vai eņģēs esošie ierobojumi ir salāgoti ar eņģu ligzdām.

Atliekot durtiņas vietā, vienmēr pārliecinieties, vai eņģu fiksatori pareizi ievietojas eņģu ligzdās, lai nepieļautu pēkšņu pamateņģes aizvēršanos, kas ir savienota ar spēcīgu galveno atsperi. Ja iedarbojas galvenā atspere, pastāv fiziskas traumas risks.

48

SAUDZĪGA DURTIŅU AIZVĒRŠANA

(atkarībā no modeļa) Cepeškrāsns durtiņas ir aprīkotas ar sistēmu, kas amortizē durtiņu aizvēršanas spēku, sākot no 75 grādu leņķa. Tas sniedz iespēju durtiņas aizvērt vienkārši, klusi un vienmērīgi. Pietiek ar vieglu pabīdīšanu (līdz 15 grādu leņķim attiecībā pret aizvērtu durtiņu pozīciju), lai durtiņas aizvērtos automātiski un saudzīgi.

Ja durtiņu aizvēršanā pieliktais spēks ir pārāk liels, sistēmas iedarbība tiks samazināta vai arī drošības nolūkā sistēma tiks ignorēta.

49

CEPEŠKRĀSNS DURTIŅU STIKLA PANEĻA IZŅEMŠANA UN IEVIETOŠANA

Cepeškrāsns durtiņu stikla paneli var notīrīt no iekšpuses, taču vispirms tas ir jāizņem.

Izņemiet cepeškrāsns durtiņas (skatiet nodaļu "Cepeškrāsns durtiņu izņemšana un ievietošana"). 1 Viegli paceliet balstus durtiņu kreisajā un labajā pusē (marķējums 1 uz balsta) un atvelciet tos no stikla paneļa (marķējums 2 uz balsta).

2 Turiet durtiņu stikla paneli aiz apakšējās malas un viegli paceliet tā, lai tas vairs nebūtu savienots ar balstu; izņemiet paneli.

3 Lai izņemtu trešo stikla paneli (tikai dažos modeļos), paceliet to uz augšu un izņemiet. Izņemiet arī gumijas blīves no stikla paneļa.

Lai ieliktu stikla paneli vietā, izpildiet procedūru pretējā secībā. Marķējumiem (pusapļiem) uz durtiņām un stikla paneļa ir jāpārklājas.

50

SPULDZES NOMAIŅA

Spuldze ir patēriņa priekšmets, un uz to ražotāja garantija neattiecas. Pirms spuldzes nomaiņas izņemiet paplātes, režģi un vadotnes.

(Halogēna spuldze: G9, 230 V, 25 W, parastā spuldze E14 25W 230V) Ar plakanu skrūvgriezi atbrīvojiet spuldzes pārsegu un noņemiet to. Izņemiet spuldzi.

Ievērojiet piesardzību, lai nesabojātu emalju.

Noņemiet spuldzes pārsegu un izņemiet spuldzi.

Izmantojiet aizsardzību, lai nepieļautu atskarpju izveidošanu.

51

TRAUCĒJUMMEKLĒŠANAS TABULA

Problēma/kļūda Sensori nereaģē; displeja rādījums ir sastindzis...

Jūsu mājās bieži nostrādā galvenais drošinātājs...

Mikroviļņu krāsns apgaismojums nedarbojas ...

Konditorejas izstrādājumi neizcepas ...

Displejā ir redzams kļūdas kods (E1, E2, E3 utt.).

Cēlonis Uz dažām minūtēm atvienojiet ierīci no elektrotīkla (izskrūvējiet drošinātāju vai izslēdziet galveno slēdzi); pēc tam atkal pievienojiet ierīci un ieslēdziet.

Jūsu mājās bieži nostrādā galvenais drošinātājs.

Spuldzes nomaiņa ir aprakstīta nodaļā "Tīrīšana un apkope".

Vai izvēlējāties atbilstošu temperatūru un karsēšanas sistēmu?

Vai mikroviļņu krāsns durtiņas ir aizvērtas?

Kļūda ir elektroniskā moduļa darbībā. Uz dažām minūtēm atvienojiet ierīci no elektrotīkla. Pēc tam atkal to pievienojiet un iestatiet laiku.

Ja joprojām tiek rādīts šīs kļūdas kods, izsauciet servisa tehniķi.

Ja pēc iepriekš aprakstīto darbību veikšanas problēmas pastāv joprojām, izsauciet kvalificētu servisa tehniķi. Garantija neattiecas uz remonta vai garantijas prasībām, kas izriet no ierīces nepareizas pievienošanas vai lietošanas. Tādā gadījumā remonta izmaksas segs lietotājs.

52 Pirms remonta atvienojiet ierīci no elektrotīkla (izņemot drošinātāju vai elektrības vada kontaktdakšu no sienas kontaktligzdas).

ATBRĪVOŠANĀS NO IERĪCES

Iepakojums ir izgatavots no videi draudzīgiem materiāliem, kurus var atkārtoti pārstrādāt, likvidēt vai iznīcināt, neradot draudus apkārtējai videi. Šajā izpratnē iepakojuma materiāli ir attiecīgi marķēti. Šis simbols uz ierīces vai iepakojuma norāda, ka šo produktu nedrīkst izmest sadzīves atkritumos. Produkts ir jānogādā autorizētā savākšanas centrā nolietotā elektriskā un elektroniskā aprīkojuma otrreizējai pārstrādei.

Pareiza produkta likvidēšana palīdzēs novērst jebkādu negatīvu iedarbību uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību, kas varētu rasties nepareizas produkta likvidēšanas gadījumā. Lai uzzinātu plašāku informāciju par produkta likvidēšanu un otrreizējo pārstrādi, lūdzu, sazinieties ar attiecīgo pašvaldības iestādi, kas atbild par atkritumu apsaimniekošanu, savu atkritumu izvešanas dienestu vai veikalu, kurā šo produktu iegādājāties.

Mēs paturam tiesības veikt jebkādas izmaiņas šajos norādījumos par lietošanu, kā arī tiesības kļūdīties.

53

54

EVP_MULTI_IL+_PIR lv (09-18)

advertisement

Was this manual useful for you? Yes No
Thank you for your participation!

* Your assessment is very important for improving the workof artificial intelligence, which forms the content of this project

Related manuals

Download PDF

advertisement