광고
광고
Bediening van het apparaat
Nadere informatie (met inbegrip over wat te doen bij storingen en klantenservice) kunt u vinden in de afzonderlijke hoofdstukken van de gebruikershandleiding.
Sorteren op:
Wasgoed sorteren aan de hand van de verzorgingssymbolen: Materiaaldikte: als het gewicht van de was meer is dan wat de droger aankan, scheid de was dan op gewicht (bijv. handdoeken en dun ondergoed afzonderlijk).
Niet in droogtrommel drogen
Soort materiaal: katoen (linnen); synthetische stoffen (easy care).
Geschikt voor drogen in de droogtrommel - bij lage temperaturen
Geschikt voor drogen in de droogtrommel
Droogtegraad: kastdroog, strijkdroog, etc.
Droog de volgende weefsels niet met de droogtrommel: wol, zijde, nylon kousen, fijne borduursels, wasgoed met metalen onderdelen/versiersels, omvangrijk wasgoed zoals slaapzakken enz.
Ga na of alle sluitingen dicht zijn en de zakken leeg. Ga na of er geen aanstekers in het wasgoed zijn achtergebleven. Doe het wasgoed binnenstebuiten.
Deur openen
Droger laden
Trek aan de hendel van de deur. Als de kinderbeveiliging geactiveerd is, schakel deze dan uit (meer informatie vindt u in het hoofdstuk “Omkeren van de deur/
Kinderbeveiliging” van de gebruiksaanwijzing).
Doe het wasgoed losjes in de trommel om het gelijkmatig te drogen.
Doe dan de deur dicht.
Programma selecteren
Kies het juiste droogprogramma door de keuzeknop te draaien (zie voor informatie de programmatabel).
Extra functies kiezen
(indien beschikbaar)
Droger starten
Kies de gewenste extra functie door op de bijbehorende knop te drukken.
Het indicatielampje boven de betreffende knop gaat aan om uw keuze te bevestigen. Een snel knipperend lampje geeft aan dat u een verkeerde selectie heeft gemaakt (onverenigbare extra functies). Druk opnieuw op de functietoets om de extra functie te annuleren.
Het droogprogramma wordt gestart door op de “Start (Pauze)”-knop te drukken. Het betreffende indicatielampje gaat branden.
Veranderen van programmakeuze: als tijdens het drogen een ander programma wordt gekozen, dan stopt de droger. Het indicatielampje Drogen gaat knipperen.
Om het nieuwe programma in werking te stellen moet u opnieuw op de “Start
(Pauze)”-knop drukken.
Onderbreken van het programma: om de droger tijdens de droogcyclus te onderbreken zet u de programmakeuzeknop op “ ” en drukt u op de “Start
(Pauze)”-knop. Wacht tenminste 5 minuten met het openen van de deur, zodat de droogtrommel kan afkoelen. Om veiligheidsredenen stopt de droogcyclus automatisch als u de deur opent. Om opnieuw te starten nadat de deur geopend is, moet de deur worden gesloten en de “Start (Pauze)”-knop opnieuw worden ingedrukt.
Waarschuwing: stop een droger nooit voor het einde van de droogcyclus, tenzij u al het wasgoed snel uit de droger haalt en uitspreidt zodat de warmte kan verdwijnen.
Het laatste gedeelte van een cyclus gebeurt zonder warmte (afkoelcyclus) om ervoor te zorgen dat de stukken op een temperatuur achterblijven die geen schade aan de stukken veroorzaakt.
Programma-einde droger leeghalen
Einde: haal het wasgoed uit de droger. Het droogproces is nu gereed en de anti-kreukfase is bereikt (actief).
Anti-kreuk: als het wasgoed aan het einde van de droogcyclus niet uit de trommel wordt gehaald, start een automatisch anti-kreukprogramma met een duur van maximaal 60 minuten. De trommel draait met regelmatige intervallen zodat het wasgoed niet kreukt.
Stel de programmakeuzeknop op “ ”.
Reinigen van het pluisfilter: open door, trek het pluisfilter omhoog en uit het apparaat en maak het open. Verwijder het pluis met behulp van een zachte borstel of uw vingertoppen. Sluit het pluisfilter en duw het stevig terug op zijn plaats.
Droger uitschakelen
Leegmaken van de waterbak: trek de bak omhoog aan de handgreep en maak hem leeg. Plaats de bak terug als hij leeg is door hem volledig terug op zijn plaats te duwen.
Schakel indien nodig de kinderbeveiliging in (meer informatie vindt u in het hoofdstuk
“Omkeren van de deur/Kinderbeveiliging” van de gebruiksaanwijzing).
Let op: gebruik uitsluitend nabehandelingsproducten/plastic onderdelen die gespecificeerd zijn als droogtrommelveilig en spoel stukken, die met vlekkenverwijderaar zijn behandeld, grondig uit in zeer ruim water alvorens ze te drogen. Droog nooit rubberen artikelen of artikelen die met plantaardige olie zijn bevlekt in de droger.
1
Overzicht van programma’s
Programma’s / Droogniveau’s
*
*
*
Soort textiel
Weefsels
Laad volume kg
Dik wasgoed met meerdere lagen zoals: badstof handdoeken, theedoeken en droogdoeken, beddengoed, ondergoed, badjassen.
Gelijksoortig wasgoed dat niet hoeft te worden gestreken, zoals: handdoeken, beddengoed, ondergoed, babykleding, T-shirts, katoenen sokken.
Wasgoed dat moet worden gestreken, zoals: beddengoed en tafellakens, droogdoeken, T-shirts, poloshirts, werkkleding.
Katoen of linnen warme was / gekleurd wasgoed max. 6 kg
Dik wasgoed met meerdere lagen zoals: beddengoed en tafellakens, trainingspakken, parka’s, dekens.
Kunststoffen van gemengde vezels of druipdroog (strijken niet nodig) katoenen wasgoed
Wasgoed dat niet hoeft te worden gestreken, zoals: overhemden, blouses, T-shirts, sportkleding.
Wasgoed dat moet worden gestreken, zoals: broeken, jurken, rokken, overhemden, blouses.
Max. 2,5 kg
3,0
6,0
3,0
6,0
3,0
6,0
1,0
2,5
1,0
2,5
1,0
2,5
Fijn plus
Lage droogintensiteit voor zeer zachte was en was met een etiket , zoals: broeken, jurken, overhemden, blouses.
Wasgoed van kunstvezel zoals polyamide, nylon, polyacryl, enz.
Max. 2,5 kg
2,5
X
X
X
X
X
X
X
Extra functies
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
-
Indicatieve droogtijden
(in minuten)
Zeer natte lading
Natte lading
75’
130’
60’
100’
65’
100’
50’
90’
50’
90’
30’
50’
25’
40’
25’
35’
40’
65’
25’
40’
20’
30’
15’
25’
100’ 85’
Het wasgoed wordt 30 minuten zonder verwarming gelucht en opgefrist.
-
Droog- tijden
Voltooit het drogen
(geschikt voor alle weefsels).
* Testprogramma volgens EN 61121.
X X X
2
Wat te doen als ...
...u uw droger goed wilt onderhouden en schoonmaken:
Maak het filter aan het einde van elke droogcyclus schoon.
Maak de waterbak op het eind van iedere droogcyclus leeg.
• Open de deur.
• Trek het filter naar boven.
• Open het filter.
• Verwijder het pluis met behulp van een zachte borstel of uw vingertoppen.
• Sluit het filter.
• Druk het filter weer stevig in zijn plaats.
• Trek aan de handgreep om de waterbak te verwijderen.
• Maak de waterbak leeg.
• Vervang de waterbak wanneer deze leeg is door hem volledig terug op zijn plaats te drukken.
• Verwijder tenminste eenmaal per maand vezels in en rond het waterafvoergat.
Reinig de warmtewisselaar minimaal elke drie maanden (zie voor meer informatie het hoofdstuk
“Warmteverwisselaar” in de
Gebruiksaanwijzing).
...u de droger eerst zelf wilt controleren:
(Als uw apparaat niet goed werkt, controleer dan de volgende punten voordat u de klantenservice belt – kijk ook in het betreffende hoofdstuk van de handleiding)
Het drogen duurt te lang / het wasgoed is niet droog genoeg.
De droger doet het niet
(na een stroomuitval moet u altijd de “Start (Pauze)”knop indrukken).
De indicatielampjes pluisfilter, waterbak of warmtewisselaar branden.
Waterdruppels onder de droger.
• Is het juiste droogprogramma gekozen?
• Was het wasgoed te nat toen het in de trommel gedaan werd (centrifugeersnelheid minder dan 1000 rpm)?
• Is het pluisfilter vuil (indicatielampje filter brandt)?
• Is de warmtewisselaar vuil? (zie de gebruiksaanwijzing voor meer informatie)
• Is de kamertemperatuur te hoog?
• Branden de indicatielampjes “
“ ”? De droogcyclus is geëindigd en het wasgoed kan eruit
” en gehaald worden.
• Als het droogresultaat niet aan uw verwachtingen voldoet, selecteer dan een droger programma.
• Zit de stekker goed in het stopcontact?
• Is de stroom uitgevallen?
• Is de zekering doorgeslagen?
• Is de deur goed gesloten?
• Is een droogprogramma gekozen?
• Is de “Start (Pauze)”-knop ingedrukt?
• Is de functie Startselectie geselecteerd ?
• Is het pluisfilter schoon?
• Is de waterbak leeg?
• Is de waterbak goed geplaatst?
• Is de warmtewisselaar schoon?
• Is de warmtewisselaar op de juiste manier geplaatst?
• Is eventueel pluis van de afdichting van de warmtewisselaar weggeveegd?
• Is eventueel pluis van de deurafdichting weggeveegd?
• Is de waterbak goed geplaatst?
KLANTENSERVICE
Als de fout nog niet is verholpen na bovengenoemde controles of als de fout zich weer voordoet, schakel het apparaat dan uit.
Neem contact op met klantenservice (zie het garantieboekje voor nadere informatie).
Zorg er voor dat u de volgende informatie bij de hand hebt als u de klantenservice belt:
• De aard van de storing.
• Het type droogtrommel en het model.
• Het servicenummer (nummer achter het woord Service op het typeplaatje) aan de binnenkant van de deur rechts.
3
Voordat u de droogtrommel gebruikt dient u ook de gebruiksaanwijzig nauwkeuring te lezen!
TRKD 4667
Beknopte handleiding
NL
Programmakeuzeknop
Het droogprogramma wordt gekozen door aan deze knop te draaien.
Programmavolgorde
“Start (Pauze)”-knop
Het droogprogramma wordt gestart door op deze knop te drukken. Het indicatielampje knippert tijdens de keuzefase en gaat branden tijdens het drogen.
Indicatielampjes
Pluizenzeef
Het indicatielampje gaat branden als het filter en/of de warmtewisselaar gereinigd moeten worden.
Reinig het filter op het eind van iedere cyclus.
Waterbak
Het indicatielampje gaat branden als de waterbak geleegd moet worden. De droogcyclus wordt automatisch onderbroken. Maak de bak leeg en start het droogprogramma weer.
Maak de waterbak na iedere
droogcyclus leeg.
Warmtewisselaar reinigen
Het lampje gaat branden na 30 cycli wanneer de warmtewisselaar gereinigd moet worden.
Reinig de warmtewisselaar. Om het indicatielampje te resetten draait u de programmakeuzeknop op de verticale positie die aangegeven wordt door het symbool
“ ” en drukt u gedurende 3 seconden op de “Start (Pauze)”-knop tot het lampje uitgaat.
Bescherming tegen te veel drogen
Het indicatielampje gaat branden als een programma met gecontroleerde vochtigheid wordt gekozen, om aan te geven dat de beschermingsfunctie actief is. De functie is niet actief bij tijdgecontroleerde programma’s 10’, 20’, 30’, 40’, 60’, 90’ en
“ ”.
+
Bescherming tegen te veel drogen
Drogen
Antikreuk
Einde van de cyclus
Extra functies
Beschermen
Vermindert de intensiteit van het droogproces (aanbevolen voor fijne stukken).
Kreukbeveiliging
Voorkomt dat het wasgoed binnen 12 uur kreukt. Het automatische zoemsignaal kan worden uitgeschakeld door anti-kreuk te selecteren.
Start selectie
Vertraagt de start van de droogcyclus met 3 tot 9 uur.
Druk op de startselectieknop; de selectie verschijnt in de programmavolgorde. Druk vervolgens op de “Start (Pauze)”-knop om de uiteindelijke keuze te bevestigen en de droger te starten. Tijdens de startvertragingsfase knippert het lampje van de geselecteerde tijd. Tijdens het aftellen wordt de resttijd weergegeven. Om de eerder ingestelde startvertraging te annuleren, stelt u de programmakeuzeknop in op “ ” of drukt u op de startselectieknop om de 3 lampjes uit te laten gaan.
5019 407 00786
(Wijzigingen voorbehouden)
4
다운로드
광고